Nagrody dyrektora

REGULAMIN PRZYZNAWANIA NAGRÓD DYREKTORA DLA NAUCZYCIELI PRZEDSZKOLA NR 13

I.                    Nagrody Dyrektora przyznawane są z okazji Dnia Edukacji Narodowej lub innych ważnych wydarzeń życiu przedszkola

II.                 Nagroda może być przyznana nauczycielowi, który wzorowo wykonuje swoje obowiązki, a ponadto wyróżnia się w realizacji zadań w planie wychowawczo-dydaktycznymi opiekuńczym przedszkola.

III.               Kryteria przyznawania nagród:

1. W zakresie pracy wychowawczo-dydaktycznej i opiekuńczej:

·        Przygotowanie warsztatu pracy, dbałość o pomoce dydaktyczne,

·        Aktywne uczestnictwo w posiedzeniach rady pedagogicznej,

·        Realizacja czynności dodatkowych wynikających z rocznego planu pracy,

·        Indywidualna znajomość dziecka, otoczenie opieką każdego wychowanka w celu zapewnienia mu prawidłowego rozwoju,

·        Planowanie i organizacja wspólnie z rodzicami uroczystości przedszkolnych wycieczek,

·        Współpraca z nauczycielkami pracującymi w tym samym oddziale oraz nauczycielkami zajęć dodatkowych,

·        Kontakty z rodzicami oraz poradnictwo dl rodziców (indywidualne rozmowy, włączanie rodziców życie przedszkola, udział w zebraniach),

·        Współpraca z poradnią psychologiczno-pedagogiczną i służba zdrowia,

·        Odpowiedzialność za życie., zdrowie i bezpieczeństwo dzieci.

1. W zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych:
    • Doskonalenie własnego warsztatu pracy poprzez wzorcowe urządzenie Sali zabaw,
    • Aktywny udział w zorganizowanych formach doskonalenia zawodowego,
    • Kierowanie zespołem samokształceniowym, prowadzenie zajęć koleżeńskich otwartych dla rodziców.

1. W zakresie aktywnego udziału w całokształcie pracy przedszkola:

·        Pomoc w rozwiązywaniu trudnych problemów pracy przedszkola ,

·        Stwarzanie dobrej atmosfery pracy,

·        Pomoc w zakresie organizowania zastępstw,

·        Organizacja inicjatyw na rzecz przedszkola

IV.              Z wnioskiem przyznania Nagrody Dyrektora mogą występować:

·        Rada pedagogiczna

·        Organizacje związkowe zrzeszające nauczycieli zatrudnionych przedszkolu.

V.                 Nagrody przyznaje dyrektor przedszkola po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i organizacji związkowej.

VI.              Wysokość nagrody ustala corocznie dyrektor w porozumieniu ze związkami zawodowymi.

VII.            Nauczyciel, któremu została przyznana Nagroda Dyrektora winien otrzymać pismo o jej przyznaniu, odpis, którego umieszczony zostanie w jego aktach osobowych.

VIII.         Dyrektor przedszkola przynajmniej raz w roku informuje radę pedagogiczna o przyznanych nagrodach.

Regulamin obowiązuje od dnia 1 września 1994 roku.

Wytworzył:
Udostępnił: